Venkovní a vnitřní rolety do střešních oken, předokenní rolety

Ceny venkovních a vnitřních rolet do oken

Ceny venkovních a vnitřních roletCo se týká venkovních či vnitřních rolet, má potenciální zákazník z čeho vybírat. Kromě výběru umístění, tedy zda budete chtít roletu umístit vevnitř či z venčí, se můžete rozhodovat mezi mnoha materiály, povrchovými úpravami, barvami či celkovým vzhledem rolet. Typově jdou vnitřní i venkovní rolety zasadit jak do moderních bytů, tak do klasicky vyhlížejících rodinných domů. Co se týká ceny rolet i oblíbeného jednoduchého vzhledu, pak jsou poslední dobou oblíbené právě římské látkové rolety (odstavec vpravo), které jsou jednoduché na instalaci a z ceníků vám nebude zle od žaludku. Možnou volbou jsou také předokenní rolety (venkovní).

Více o předokenních roletách najdete v odstavci níže. Tento typ funkční ochrany a doplňku bytu si jej zaslouží. Co se týká cen rolet, pak se mezi prodejci výrazně liší a to včetně odborné montáže. Konkrétní ceníky produktů a prací najdete na stránkách prodejců.

Hotové římské rolety se závěsy: levné řešení

Římské roletyŘímské rolety patří mezi velmi oblíbené doplňky jak klasických oken, tak plastových či střešních oken v domech i bytech. Římské rolety jsou vlastně jakousi látkou srolovanou nad oknem, která může být spuštěna pro odstínění vnikajícího světla. Kromě dobré funkčnosti se jedná také o zajímavý doplněk místnosti. Látkové římské rolety se hodí jak do uvolněných bytových prostor, tak do moderních kanceláří a moderně zařízených rodinných domů. Kromě přívlastku "rolety" bývají nazývány také hotovými římskými závěsy, tedy hotovým funkčním doplňkem v antickém stylu.

Jak ušetřit při koupi a instalaci římských rolet? Především je důležité nakupovat chytře a znát dobře rozměry požadovaných římských rolet pro vaše okna. Důležité je také počítat s tím, že čím širší a delší látková roleta bude, tím těžší bude s danou látkou (římskou roletou) pohybovat (stahovat ji).

Předokenní rolety: úspora, hluk, bezpečí

Předokenní roletyPředokenní rolety, nebo také venkovní roleta má své výhody. Pokud vyberete dobře a vkusně, může být jak pěkným doplňkem třeba na chalupě, tak v klasickém rodinném domku. Hlavními výhodami předokenních rolet je však zvýšení ochrany obydlí a bezpečí před případným vloupáním. Zvuková ochrana je u předokenních rolet taktéž nezanedbatelnou a dle výzkumů tlumí hluk až o 10 db a hodí se tak především tam, kde je zvýšená hladina okolního hluku. Důležitou a prvořadou funkcí předokenních rolet je pochopitelně odstínění za horkých letních dnů a možnost zatemnění vybrané místnosti kdykoli si přejete.

Dnes se hledí hodně na úsporu energií, a tak se není co divit, že předokenní rolety patří mezi oblíbené funkční doplňky domácnosti. Díky montáži před okno se rapidně zvyšuje tepelná izolace domu (dřevěných či plastových oken) a předokenní roleta tak výrazně šetří náklady spojené s energiemi a vytápěním bytových prostor. Úspory na cenách energií mohou při použití kvalitních rolet dosáhnout i několika desítek tisíc korun ročně. Záleží na velikosti a tepelné izolaci domu.

Rolety do střešních oken: Delux, Velux

Rolety do střešních okenVelmi častým funkčním a vzhledovým doplňkem střešních oken bývají právě rolety. Nejlevnějším řešením bývají klasické a levné látkové rolety, které však v hůře tepelně izolovaných podkrovních místnostech neplní svou tepelně-izolační funkci zrovna na jedničku. Mnohem lepším řešením mohou být tzv. předokenní rolety (venkovní žaluzie), které plní svou izolační funkci lépe, mohou být ovládané elektronicky či bezdrátově a splňují i hledisko bezpečnosti a lepšího odhlučnění.

Podobně jako pro klasické předokenní rolety bývá i pro roletu do střešního okna často využíváno příslušenství pro dálkové ovládání vytahování a stahování rolety automaticky. Samozřejmě můžete využí "drátové" propojení mezi ovládacím prvkem (spínačem, řídící jednotkou) a pohonem, popřípadě bezdrátové ovládání jednotky. Moderní bezdrátové ovladače střešních rolet nabízejí skutečně velmi pohodlné ovládání pohybu rolety a časové řízení pomocí scénářů, 20 kanálů, přehledný displej a mnoho dalšího.

horizontální žaluzie

Klasickou protisluneční ochranou jsou právě horizontální žaluzie. Mohou být vyrobeny z různých materiálů (dřevo, plast, látka).
 • Horizontální žaluzie
 • vertikální žaluzie

  Méně časté jsou vertikální žaluzie, které s hodí spíše do kanceláří a jiných než domovních prostor (bývají na dálkové ovládání).
 • Vertikální žaluzie
 • látkové rolety do oken

  Oblíbené jsou pak zejména předokenní rolety. Nejčastěji jsou venkovní a kromě ochrany proti slunci jsou také dobré proti vloupání.
 • Rolety do oken
 • pneumatiky na prodej

  S koncem zimy a příchodem jara se motoristé ohlížejí po nabídkách pneuservisů, aby byli připraveni koupit nové letní obutí svého vozidla.
 • Pneumatiky
 • srovnání půjček ihned

  Nabídku klasických bankovních úvěrů momentálně převyšuje především nabídka tzv. nebankovních půjček bez registru a potvrzení příjmů.
 • Půjčky ihned
 • plastové vchodové dveře

  Sháníte kvalitní a levné dřevěné vchodové dveře, popřípadě interiérové dveře do bytu či rodinného domu? Poradíme jak vybrat dobře.
 • Vchodové dveře plastové
 • © 2009 Žaluzie - sháníte kvalitní rolety a žaluzie do nových plastových oken včetně montáže odborníky | Ochrana osobních údajů