Horizontální žaluzie, ceny montáží vnitřních a venkovních horizontálních žaluzií

Venkovní a vnitřní horizontální žaluzie

Horizontální žaluzieKlasické horizontální interiérové žaluzie patří rozhodně mezi nejčastější způsob protisluneční ochrany a designového doplňku interiéru rodinného domu či bytu. Při výběru horizontálních žaluzií můžete vybírat jak z venkovních, tak především z vnitřních typů a vzhledem k funkčnosti klasických hliníkových žaluzií můžete očekávat ochranu před pálícím sluncem, snížení teploty během horkých dnů (obvzláště v podkroví - žaluzie do střešních oken) a další důležité funkce: snadnou údržbu ocení především ženy, dlouhou životnost zase muži. Hliníkové vnitřní žaluzie pomáhají chránit vaše soukromí a snadno nahradí těžké, nepraktické a špatně udržované závěsy. Při výběru horizontálních žaluzií je důležitá šířka lamely vzhledem k rozměrům okna a okenního rámu (římsy).

Panelové domyPro starší paneláková (špaletová) okna se používají tzv. meziskelní žaluzie, které se montují mezi okenní tabule, nebo mezi celá okna. Horizontální žaluzie si můžete koupit hotové s jednoduchým návodem na instalaci, popřípadě si můžete nechat vyrobit atypické dle vámi požadovaných rozměrů a vzhledu. Nemusíte také volit pouze hliníkové, ale také třeba plastové a oblíbené bývají i dřevěné horizontální žaluzie s řetízkem či ovládáním pomocí stahování a naklápění lamel.

Ceny horizontálních žaluzií, ceníky prací

Ceny horizontálních žaluziíRozhodujícím faktorem před objednáním konkrétního typu a druhu horizontálních či vertikálních žaluzií bývá samozřejmě cena. Není žádným tajemstvím, že prodejci žaluzií mají leckdy velmi odlišné ceny a ceníky dodávaných žaluzií stejně tak, jako nákladů připočítaných za zaměření a montáž koupených žaluzií. Při výběru dodavatele je výhodné zadat si poptávku (oslovit vybrané dodavatele a prodejce žaluzií) na vámi vybrané produkty, nechat si zhotovit cenovou kalkulaci a popřípadě si dohodnout termín zaměření odborníkem.

Postup objednávky, montáž žaluzií

Ceníky horizontálních žaluzií by měly být v základních variantách dostupné na internetu, popřípadě by vám elektronický ceník (nebo alespoň informaci o cenách) měl zaslat pracovník firmy po telefonické dohodě.

Objednávka a platba za vybrané žaluzie by měla proběhnout až po zaměření, kdy má prodejce dostatek informací o potřebné velikosti lamel a náročnosti práce (nebývá nijak nároční). Mnoho firem nabízí například dopravu či instalaci žaluzií zdarma, ale počítejte s tím, že většina si tuto cenu kalkuluje do ceny žaluzií.

horizontální žaluzie

Klasickou protisluneční ochranou jsou právě horizontální žaluzie. Mohou být vyrobeny z různých materiálů (dřevo, plast, látka).
 • Horizontální žaluzie
 • vertikální žaluzie

  Méně časté jsou vertikální žaluzie, které s hodí spíše do kanceláří a jiných než domovních prostor (bývají na dálkové ovládání).
 • Vertikální žaluzie
 • látkové rolety do oken

  Oblíbené jsou pak zejména předokenní rolety. Nejčastěji jsou venkovní a kromě ochrany proti slunci jsou také dobré proti vloupání.
 • Rolety do oken
 • pneumatiky na prodej

  S koncem zimy a příchodem jara se motoristé ohlížejí po nabídkách pneuservisů, aby byli připraveni koupit nové letní obutí svého vozidla.
 • Pneumatiky
 • srovnání půjček ihned

  Nabídku klasických bankovních úvěrů momentálně převyšuje především nabídka tzv. nebankovních půjček bez registru a potvrzení příjmů.
 • Půjčky ihned
 • nejlevnější letenky

  Rezervace letenek přes internet je snadná, rychlá a u objednávek od nízkonákladových leteckých společností jsou letenky i levné.
 • Letenky
 • © 2009 Žaluzie - sháníte kvalitní rolety a žaluzie do nových plastových oken včetně montáže odborníky | Ochrana osobních údajů